Звернення Відділу душпастирства спорту УГКЦ до всіх друзів Святого Миколая

Дорогі друзі!

Спорт, як явище в сучасній цивілізації відіграє далеко не останню роль у формуванні людської особистості. Світовий досвід показує значне зростання зацікавленням спортом, формування окремого пласту навколоспортивної культури та етики. Різні види спорту вносять свій неповторний вклад у процеси поведінки та особистісне зростання дитини, молодої людини і літніх людей. Далеко не маргінальну роль відведено спорту і в Церкві, яка ніколи не була осторонь усіх явищ, які мають місце у суспільстві. Спортивні табори, парафіяльні секції, турніри між священиками, монахами чи семінаристами, змагання парафіяльної молоді, створення окремих відділів та комісій, які займаються душпастирюванням спорту, виявляє той непідробний інтерес, який має Католицька Церква до всього, що відбувається у спортивному середовищі.

            Кожен, хто має за плечима немалий досвід заняттям спортом, організації турнірів, секцій та спортивних таборів, може засвідчити той позитивний вплив, який має спорт на формування особистості. На жаль, багато батьків, вчителів, а також і священиків, недооцінюють цього і надають мало ваги займанню спортом дітей та молоді, як виховному процесу. Загальний стан здоров’я наших дітей та молоді значно погіршився. І замість того, щоб заохочувати до занять спортом, щораз голосніше звучать голоси тих, що є за відміну уроків фізкультури у школі. Це явно суперечить світовому досвіду інших країн, які дбають про здоров’я своїх дітей. Такі ініціативи можуть принести непоправну шкоду нашому підростаючому поколінню. Є великі сподівання на розуміння тих, хто відповідальні за прийняття рішень в галузі освіти і виховання, щоб взяти курс на оздоровлення, пропагування спорту і запобігання різним негативним явищам. Про одне з таких явищ буде йтися далі.

Всі ми зараз входимо в час приготування до свята Миколая, свята християнського милосердя і радості. 19 грудня чимало дітей, а також і дорослих заглянуть під свої подушки, щоб знайти такі очікувані подарунки. Для більшості дітей це буде велике родинне свято. Але багато є також тих дітей, які точно знатимуть, що поруч не буде батьків, з якими вони можуть розділити свою радість, похвалитися подарунками чи які будуть поруч тоді, як вони розпакують нову машину, ляльку чи гру. І це невимовно гнітить – знати, що в нашій державі є тисячі дітей, позбавлених родинного тепла, від яких відмовилися батьки або відійшли до вічності. Чимало батьків, волонтерів, організацій і людей доброї волі щиро хочуть цього особливого дня принести радість своїм дітям, дітям-сиротам, літнім людям, забуваючи про те, що подарунки можуть мати як позитивний, так і негативний вплив. Наші діти чекають від святого Миколая подарунків, пишуть до нього листи, моляться. У списку їх побажань є смартфони, планшети, іграшки, цукерки і багато іншого. Чи вартує сліпо виконувати всі побажання? Перед тим, як статися помічниками св. Миколая і вирішити придбати подарунки, потрібно застановитися, що, до прикладу, солодощі можуть принести окрім радості, також і шкоду. Десятки людей чи організацій в цей день дарують десятки, сотні кілограмів цукерок, печива тощо. Чи це є корисно дітям? Не варто взагалі від цього відмовлятися, але точно потрібно зменшити кількість смаколиків. Натомість, пропонується обдарувати дітей чимось більш корисним: фруктами, одягом, літературою, а особливо спортивним приладдям. Чому б, наприклад, не подарувати дітям абонементи в басейн чи спортзал, м’ячі, тенісні ракетки, лижі, санчата, настільні ігри тощо. Цього бракує майже всім дітям. Привчити дітей змалку вести здоровий спосіб життя і оберегти дітей від шкідливих звичок та нахилів є першочерговим завданням батьків та вихователів. Тому, скористаємося з нагоди зробити добро, справжнє добро, яке може мати далекосяжні та позитивні наслідки. Важливо, щоб подарунки від святого Миколая додавали дітям ентузіазму та бажання займатися тим чи іншим видом спорту.

За один рік такою загально-церковною акцією важко щось змінити на рівні всієї держави. Але якщо спільними зусиллями ми змінимо тенденції обдаровувати дітей тим, що може принести шкоду, а звернемо увагу на здоровий спосіб життя, це буде виявом справжньої християнської відповідальності, кроком до реалізації чийогось покликання, інструментом для всестороннього духовного та фізичного розвитку наших дітей та молоді.

Нехай святий Миколай подбає про кожного потребуючого у нашій країні  через наші руки та серце!  Обдарує родинним теплом і радістю у сам день свята, коли знаходять своє сповнення тисячі молитов та побажань. Станьмося того дня всі дітьми Божими, носіями християнських чеснот і дарів Святого Духа, які принесуть слова вдячності Господу Богу за все, що ми від нього отримуємо кожного дня нашого життя!

О. Олег Кобель

Голова Відділу душпастирства спорту УГКЦ

Волейбольний турнір для підтримки Уляни Місюрської, організований Відділом Спортивного душпастирства Кам’янець-Подільської дієцезії.

Волейбольний турнір (7)

У Хмельницькому 14 листопада відбувся осінній турнір із волейболу серед дівчат, організований Відділом Спортивного душпастирства Кам’янець-Подільської дієцезії.

Перед турніром учасники взяли участь у Службі Божій, яку очолив о. Олександр Оріховський. Після Святої Літургії сестра-вербістка Катя розповіла про діяльність свого згромадження. Після сніданку, відбулося жеребкування команд і всі вирушили до спортивного залу, де мали відбуватися матчі.

Про це CREDO повідомила учасниця команди «Діви Марії» Анастаія Гулієва.

Волейбольний турнір (2)

Турнір цього року зібрав 6 парафіяльних команд із Дунаєвець, Мурафи, Городка, Жмеринки, Хмельницького і Красилова.

До групи А потрапили: «Отця Владислава Ванаґса» (Городок), «Серце Ісуса» (Красилів), «Емаус» (Хмельницький),

До групи В: «Діви Марії» (Дунаївці), «Magnificat», (с.Мурафа), «Agema Dei» (м.Жмеринка).

Волейбольний турнір (8)

Волейбольний турнір (5)

Турнір мав також незвичайний характер, адже відбувся для підтримки Уляни Місюрської, яка є гравцем команди «Діви Марії».

«На жаль, вона важко хвора, тому не мала можливості цього року грати з нами», — розповіла учасниця змагань Анастасія Гулієва. — Тому я дуже вдячна організаторам, які згадали про неї і зробили цей турнір, присвячений підтримці Улянки Місюрської — гравця, вболівальника і просто прекрасної людини, яка важко хворіє!»

У фіналі Дунаївці та Городок здобували очки по черзі і йшли «нога в ногу». Сильнішими виявилися дівчата з команди «Отця Владислава Ванаґса».

Волейбольний турнір (9)

Результати турніру:

1 місце – «Отця Владислава Ванаґса», м. Городок.
2 місце — «Діва Марія», м. Дунаївці.
3 місце — «Magnificat», с. Мурафа.
4 місце — «Серце Ісуса», м. Красилів.
5 місце — «Емаус», м. Хмельницький.
6 місце — «Agema Dei», м. Жмеринка.

Волейбольний турнір (3)

Волейбольний турнір (1)

Читати далі Волейбольний турнір для підтримки Уляни Місюрської, організований Відділом Спортивного душпастирства Кам’янець-Подільської дієцезії.

У Стрийській єпархії провели щорічний турнір з настільного тенісу “Кубок парафії прп. Параскеви с. Кавське”

7 листопада 2015 року відбулося велике спортивне свято у с. Кавське на парафії прп. Параскевії УГКЦ. На традиційний турнір з настільного тенісу «Кубок парафії прп. Параскеви» з’їхалося десятки молодих спортсменів з кількох деканатів Стрийської єпархії, щоб вибороти кубки та медалі в особистій та командній першості. Насампочаток команди із парафій смт. Журавна, с. Загірного, парафії Володимира і Ольги м. Стрия, с. Кавська та с. Дуліб відвідали Народний музей с. Кавська. В одній з музейних кімнат біля фігури Богородиці молодь помолилася Молебен до Пресвятої Богородиці, який очолив о. Олег Кобель, адміністратор парафії прп. Параскеви і тренер тенісної команди “Кавсько”.
Директор музею, п. Зеновій Кочмарський провів цікаву екскурсію трьома музейними кімнатами, де зібрані цікаві експонати часу визвольних змагань в Україні. Тоді всі молоді спортсмени у фойє Народного Дому заспівали гімн України, що ознаменувало початок самих змагань.

 

Учасники були розділені на три вікові категорії, окремо хлопці, окремо дівчата. Розпочали турнір хлопці та дівчата старшої вікової категорії. Найбільше точилося боротьби серед юнаків. Тут тріумфував представник Дашавського деканату із с. Загірне Пилипів Святослав, друге місце виборов представник с. Кавська, Добрянського деканату і третє місце зайняв учасник із смт. Журавна. Серед дівчат першою була стриянка, Драпалюк Вікторія друге, третє та четверте місце розділили спортсменки із Кавська. У середній віковій категорії було найбільше учасників. У тривалій та безкомпромісній боротьбі серед хлопців перше місце дісталося знову представникові с.Загірного Кушніру Роману. Другим був представник парафії с. Кавська і третє місце виборов молодий тенісист із Любинецького деканату, а саме із с. Дуліби. У дівчат першою стала представниця с. Загірного, другими і третіми були представниці із Кавська.

 

У молодшій віковій групі була менш напружена боротьба. Серед дівчат першою і єдиною стала Драпалюк Яна, яка дуже достойно зіграла у другій віковій категорії, не маючи суперниць у молодшій. Серед хлопців найменшої вікової категорії всі чотири місця зайняли діти із с. Кавське. Першим тут став Костик Петро.

            У загальному підсумку, згідно наперед визначеного регламенту змагань, основний трофей, командний кубок дісталося тій команді, яка мала у своєму активі найбільше медалей. Нею стала команда парафіяльної секції із с. Кавська із 9 меділями різного гатунку. Всі переможці у своїх категоріях отримали з рук організаторів особисті кубки та медалі, натомість друге та третє місце нагороджувалося срібною та бронзовою медаллю відповідно.

 

            Спільне фото на згадку і невеличка перекуска ознаменували собою завершення цього осіннього турніру, що був приурочений 15-ій річниці Стрийської єпархії і храмового празнику в с. Кавське. Наступний турнір у такому ж форматі відбудеться вже навесні.

            Парафія прп. Параскеви с. Кавська висловлює подяку керівництву Народного Дому, що лскаво прийняв у своїх стінах молодих спортсменів, а також агро-комплексу Галичина-Захід за спонсорську допомогу та постійне сприяння всім спортивним ініціативам у с. Кавське.

Всі фото можна переглянути тут

У Стрию відбувся екуменічний турнір з настільного тенісу серед священнослужителів

IMG_87044 листопада 2015 року, з благословення Преосвященного владики Тараса (Сеньківа), Єпарха Стрийського, комісія «Справедливість і мир» Стрийської єпархії організувала і провела ІІІ турнір з настільного тенісу серед священнослужителів на кубок Стрийської єпархії, присвячений 15-й річниці від її створення.

Перед початком змагань, учасники спільно молилися Молебень до Богородиці у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия, який очолив о. Олег Кобель, голова Комісії «Справедливість і мир» Стрийської єпархії та ініціатор проведення турніру. Цьогорічний турнір з настільного тенісу мав екуменічний характер – окрім священиків УГКЦ у ньому взяв участь священнослужитель УПЦ КП.

Змагання проходили у приміщенні Стрийської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, що по вул. 50-річчя УПА 2, дирекція якої вже вкотре люб’язно погодилася надати спортивний зал для проведення турніру.

Після розминки та ознайомлення з правилами турніру священики-тенісисти, а їх було 11, спільно виконали гімн України. Усі учасники були поділені на дві підгрупи. Також, до змагань було допущено декількох мирян, які розіграли між собою окрему нагороду. Варто зауважити, що під час гри в настільний теніс, священики демонстрували високу майстерність і технічну підготовку. Після напруженої боротьби, за відповідною схемою змагань було визначено переможців трьох призових місць, якими стали:

І місце – о. Олег Кобель, голова  Комісії «Справедливість і мир» Стрийської єпархії та адміністратор парафії с. Кавське (Стрийська єпархія);

ІІ місце – о. Тарас Сенюра, адміністратор парафії смт Підбуж (Самбірсько-Дрогобицька єпархія);

ІІІ місце – о. Василь Чава, про-ректор Дрогобицької духовної семінарії блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима (Самбірсько-Дрогобицька єпархія).

Перше місце серед мирян виборов п. Іван Насінник.

На завершення відбулася церемонія нагородження переможців і призерів змагань, після якої всі учасники подякували Богу за успішно проведений турнір.

Прес-служба Стрийської єпархії

Мати Кріштіану Роналду хотіла зробити аборт, щоб він не родився

Роналду с мамой / фото Getty images

Марія Долореш душ Сантуш Авейру, мати славнозвісного футболіста Кріштіану Роналду, розповіла, що свого часу безрезультатно пробувала зробити аборт, коли була ним вагітна. Цю інформацію надає її біографічна книжка «Mãe Coragem» («Матір Відвіга»), яка саме вийшла в Португалії.

У книжці авторства Пауло Сузи Коста, Марія Авейру пояснює, що на той час у неї вже було троє дітей: Елма, Катя і Югона, вона працювала з досвітку до ночі, а її чоловіка часто не було вдома. Лікар, якому вона розповіла про свою ситуацію, відмовився зробити цей аборт і додав, що ця дитина принесе їй багато радості. Потім Марія сама намагалася викликати викидень «побутовими» способами: пила гаряче пиво, за порадою сусідки, бігала до знесилення, однак організм усе витримав і не пустив дитину.

Всесвітньо відомий футболіст дізнався про цю сімейну історію , однак не відвернувся від матері, яка й надалі залишається йому близькою і допомагає виховувати вже його власного сина, Кріштіану-молодшого.

— Коли він дізнався, то сказав мені: «Дивися, мамо, ти хотіла зробити аборт, а тепер я утримую дім», — сказала Марія Авейру.

Сайт  “Credo” 

В Івано-Франківську освячено новий спортивний комплекс

В суботу, 31 жовтня,  у мікрорайоні Пасічна біля так званого “Німецького озера” відбулося освячення та відкриття спортивного комплексу Академії  НФК «Ураган», – повідомляє Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії з посиланням на сайт храму Різдва Пресвятої Богородиці.

Від імені настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці прот. Михайла Клапківа, освятити спорткомплекс та  благословити учасників футбольних змагань, мав нагоду о. Віталій Сенько, спільно зі священиками церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Після спільної молитви та благословенням свяченою водою, протягом цілого дня тут тривали товариські матчі, відкриті тренування, відбувся міні-футбольний турнір.

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА АРХІЄПАРХІЯ УГКЦ

ОФІЦІЙНИЙ МЕДІАРЕСУРС

Товариський матч Василіянського Інституту ФБС з Дрогобицькою духовною семінарією

30 жовтня футбольна команда Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. Йосифа Вельямина Рутського провела виїзний товариський матч із командою Дрогобицької духовної семінарії блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима.

Матч розпочався із спільної молитви, відтак пролунав свисток арбітра про початок матчу. Гра, на початку поєдинку, виглядала доволі рівною. Першим, вдалось відкрити рахунок в матчі команді Дрогобицької семінарії. Невдовзі рахунок було зрівняно; гол на свій рахунок записав бр. Єфрем Шикітка. Через декілька хвилин команда ДДС знову вийшла вперед, проте ще до перерви футболісти ВІФБС відіграли пропущений м’яч. Перший тайм завершився з нічийним рахунком 2-2.

На початку другого тайму команда ВІФБС вперше в матчі вийшла вперед. Після цього ще двічі у зустрічі вдалось відзначитись, і тим самим оформити пента-трик бр. Єфрему Шикітці, ЧСВВ. Реалізовували також гольовий момент бр. Стефан Дуда і о. д. Домінік Налисник. Невдовзі пролунав фінальний свисток, який сповістив про завершення матчу, який завершився з рахунком 2-7 на користь команди ВІФБС.

Матч видався дуже цікавим і захоплюючим. Студенти ВІФБС вдячні за запрошення Дрогобицькій семінарії, адже ця гра сприяла дружній атмосфері спільного спортивного запалу. Після смачної вечері і благодарення у каплиці ДДС, брати-студенти вирушили до Брюхович.

 

 

Повідомив бр. Йосиф Баранецький, ЧСВВ

http://vifbs.in.ua