Папа Франциск: «Щоб футбол зміг творити позитивне послання для всього суспільства».(ФОТО)

Папа Франциск: щоб «футбол зміг творити позитивне посланням для всього суспільства» 

 

 

 

Успіх команди є результатом  різноманітних людських чеснот, а тому слід пам’ятати про те, що перш, ніж футболістом, кожен є людською особою. На це звернув увагу Папа Франциск, приймаючи у п’ятницю, 20 травня 2016 р., керівництво італійської вищої футбольної ліги «Serie A» та колективи футбольних клубів «Juventus» і «Milan»,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Зустріч відбулася напередодні фінального поєдинку Кубка Італії між двома згаданими командами і стала для Святішого Отця, за його словами, «нагодою висловити пошану до професійних обдарувань та прекрасних традицій», якими відзначаються ці команди та «футбольне середовище в загальному». «Моя думка лине до численних вболівальників, особливо, молоді, що слідкують за вами із симпатією», – додав він, закликаючи поводитися так, щоб, виходили на яв «людські якості спортсменів, заанґажованих у свідчення автентичних цінностей спорту».
Папа Франциск: «Щоб футбол зміг творити позитивне посланням для всього суспільства».(ФОТО)
«Успіх команди, у дійсності, є результатом збору людських чеснот: гармонії, чесності, здатності дружити й діалогувати, солідарності; мова йде про духовні цінності, які стають спортивними. Вправляючись в цих моральних якостях, ви можете ще більше піднести цілі світу спорту, іноді позначеного негативними явищами», – сказав Глава Католицької Церкви, додаючи, що мова йде лише про те, аби показати, що кожен, «перше ніж бути футболістом, є особою, з її обмеженнями і достоїнствами, але, насамперед, з власним сумлінням».

У цьому контексті Папа побажав представникам світу футболу, аби між ними ніколи не забракло братерства, взаємної пошани, зрозуміння та прощення, дбаючи про те, щоб «завжди існувала гармонія між спортсменом і людиною». «Ставайте спортивними чемпіонами, але, насамперед, будьте чемпіонами в житті. Завжди вивищуйте те, що є справді добрим і прекрасним, даючи чітке свідчення цінностям, якими повинен відзначатися автентичний спорт; і не бійтеся врівноважено і спокійно свідчити своїм вболівальникам моральні та релігійні принципи, з яких бажаєте черпати натхнення для свого життя», – побажав Святіший Отець, відзначивши зусилля керівництва ліги, спрямовані на те, щоб «футбол зміг творити позитивне посланням для всього суспільства».

Сайт Киріос

Папа Франциск: «Щоб футбол зміг творити позитивне посланням для всього суспільства».(ФОТО)

Українські студенти в Римі присвятили переможний кубок воїнам АТО

Ми присвячуємо нашу перемогу у цьому турнірі усім воїнам АТО! В особливий спосіб дякуємо хлопцям та дівчатам, котрі щиро і з любов’ю захищають цілісність нашої української землі від нападу зовнішнього агресора. Вони сьогодні захищають східні кордони Європи! Їх відданість і віра в перемогу правди, справедливості та миру надихнули нас на перемогу. Вони є для нас прикладом справжньої любові, про яку вчив нас Христос. Ми ж хочемо вчитися і навчати інших прощати ворогам!

Такі слова сказав Андрій Малиш, капітан збірної команди українських студентів в Римі, під час вручення їм кубка за отриману перемогу у футбольному турнірі.

Цього навчального року в Римі відбувся вже традиційний футбольний турнір між командами римських колегій. Україна була представлена командою студентів Української папської колегії Святого Йосафата, до складу якої ввійшли також монахи Чину святого Василія Великого, що навчаються в Римі.

У фінальному матчі, що відбувся у вівторок, 10 травня, українська збірна зустрілася з командою німецько-угорської колегії і здобула перемогу 8:1, ставши чемпіонами турніру.

Церемонія вручення кубку і нагород командам учасницям турніру відбулася 13 травня у Папському Лятеранському університеті. Вручаючи нагороди футболістам, ректор університету – єпископ Енріко даль Коволо побажав хлопцям не мати страху перемагати життєві труднощі, що часто дуже схожі до спортивних, і вміти грати в команді.

Варто зазначити, що за всю історію цього футбольного турніру, а цьогоріч це вже ХХ турнір, – це вже друга перемога української команди.

Текст та фото Роман Демуш

прес-служба УГКЦ

В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ РОЗПОЧАВСЯ МІНІ-ФУТБОЛЬНИЙ ТУРНІР НА КУБОК АРХІЄПАРХІЇ

На офіційне відкриття турніру в місцевий коледж фізичного виховання з’їхались численні гості, зокрема Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир та Єпарх Нью-Вестмінстерський (Канада) Преосвященний Владика Кен (Новаківський). Владики привітали учасників змагань, бажаючи всім незабутніх вражень та чесної боротьби, а опісля благословили присутніх освяченою водою.

Мета цього спортивного дійства, за словами організаторів, є пропагування здорового способу життя серед наших парафіян, адже, згідно регламенту, у турнірі мають право брати участь виключно особи, котрі належать до парафіяльних спільнот.

Футбольні змагання заплановані на два дні, після яких будуть визначені переможці у двох вікових категоріях: діти (від 13 до 14 років) та дорослі (від 15 і старші).

Даний турнір відбувається за сприяння Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Прес-служба Архієпархії 

Відбудеться ІІ відкритий турнір з гирьового спорту з нагоди Року Божого Милосердя

Адміністратор Парафії Христового Воскресіння УГКЦ м. Збараж о. Олексій Боднарчук запрошує взяти участь у турнірі всіх охочих. Для цього потрібно заповнити іменну заявку і дотримуватися регламенту проведення турніру.

І. Мета і завдання турніру

  • Вшанування «Року Божого Милосердя»;
  • Поширення правди християнського об’явлення про Боже милосердя;
  • Втілення християнських ідеалів серед дітей та молоді;
  • Плекання здорового способу життя;
  • Пропаганда “тверезої ментальності”;
  • Залучення дітей та молоді до занять спортом.

ІІ. Термін та місце проведення

ІІ відкритий турнір з гирьового спорту з нагоди Року Божого Милосердя проводиться 21 травня 2016 року.

День приїзду 21 травня 2016 року до 900.

Початок спільною молитвою та благословенням на проведення турніру в Церкві Христового Воскресіння м. Збараж, вул. Грушевського, 2.

Місце проведення турніру – спортивний зал Збаразької ЗОШ №2.

ІІІ. Керівництво проведення змагань

Ініціатором проведення турніру виступає парафія Христового Воскресіння УГКЦ м. Збараж. Відповідальність за підготовку місць та безпосереднє проведення змагань покладається на РК ДЮСШ, відділення з гирьового спорту і суддівську колегію.

Головний суддя змагань, суддя І категорії, Заслужений тренер України Багрій Петро Федорович.

ІV. Умови проведення

Кількісний склад учасників у кожній ваговій категорії не обмежений.

Склад команди: 14 чоловік та 1 тренер.

Допуском до змагань є заявка і документ, який підтверджує особу.

  1. V. Умови проведення змагань

Змагання проводяться за правилами Федерації гирьового спорту України.

Вправа – двоборство (поштовх двох гирь одночасно та ривок однієї кожною рукою).

Вагові категорії: 16 років і старші змагаються з гирями 24 кг, у вагових категоріях до 60 кг, до 65 кг, до 70, 75, 80, 90 і понад 90 кг.

Юнаки:

2001 р. н. і молодші у вагових категоріях до 55 кг, до  65 кг і більше 65кг, з гирями 16 кг.

2003 р. н. і молодші абсолютна категорія, з гирями 8 кг.

Дівчата: категорії 55 кг, 60 кг, +60 кг, гирі 12 кг.

VІ. Умови визначення переможців

Переможці змагань визначаються в командній та особистій першості.

Місце в кожній ваговій категорії визначаються за найбільшою кількістю підйомів кожного учасника в сумі поштовху і ривку для чоловіків (юнаків): за сумою підйомів кожною рукою, у ривку у дівчат.

VII. Фінансування

Фінансування команд за рахунок осіб та організацій.

VIII. Нагородження учасників

За І, ІІ, ІІІ місця команда нагороджується кубками і грамотами. В особистому заліку переможці і призери нагороджуються медалями і грамотами.

Даний регламент є офіційним викликом на змагання.