Найвідоміші вислови про спорт Івана Боберського

unnamed

Іван Боберський – визначний діяч спортивного руху в Галичині першої чверті XX cт.: організатор, фундатор, теоретик і практик.

Представляємо увазі читача афоризми Івана Боберського з фізичного виховання та спорту, які не втратили своєї актуальності й сьогодні (особливості мови початку ХХ століття збережено).

 • Байдужі гинуть!
 • Витривалий мандрівник виходить на верх гори. Спинайтеся завзято через перепони.
 • Виховане тіла – се шлях до вихована духа.
 • Все вперед! Всі враз!
 • Все йти до мети, коли хочеш зайти.
 • Ділами, не словами!
 • За мало читаємо і за мало пише­мо; для того за мало знаємо.
 • Змаг гартує волю.
 • Кожде поколїнє відповідає за прикмети тіла і духа слідуючого поколїня.
 • “Копаний мяч” учить боронити і здобувати.
 • Лише зорганізована фізична сила запевнює народови свободу і независимість.
 • Молодїж се будучність народу.
 • Ліпша молодїж, красша будучність.
 • Народна честь, сьміле око, сильні груди, мало слів, діл богато!
 • Нарід, що не стремить до єдности підчас мира, не має карности під час війни.
 • Не лебедїти, але стреміти!
 • Не плачем, а мечем!
 • Природа дає побіду все сотворіням рухливійшим.
 • Позвивай свої сили, бо як ти слабий, то сьвіт скрутить тобі карк.
 • Руханка є середником до виплеканя горожанських прикмет духа і тіла. Руханка не є сама собою цїлию. Руханка є лише середником до вихованя як налїпших горожан, що в роботі і забаві, в мирі і на війні потрафлять всюди заступити гідно свій нарід.
 • Руханка робить тіло гарним, а дух відважним.
 • Руханка се лік на байдужність, лінь, кириню.
 • Руханка учить приказувати і учить слухати. Руханка виховує вже в молодїжи орґанїзацийний змисл, призвичаює до поділу праці, до відвічальности за обняту задачу, до совісности і точности, до опанована роботи правильною напругою, до віри в свої сили.
 • Рухові гри виховують одиниці на добрих горожан, бо учать їх забувати на себе самих і стреміти витревало до спільної мети.
 • Рухові гри дають нам воздух, сонце, рух, сміх, злуку і завзяття.
 • Треба вже молодїж виховувати в рухливости, честивости, карности, а цілий нарід набуде тих прикмет.
 • Треба мати знання і треба вміти знанням орудувати. Знання це топір, сприт це топорище.
 • Хто сам своєї чести не цінить, того ніхто не цінить.


За матеріалами студентського часопису Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського «Країна спорту»

В Кавську молодь виборювала “Осінній Кубок прп. Параскеви” з настільного тенісу.

Фото:

    22 жовтня 2016 року п’ятий рік поспіль на парафії прп. Параскеви с. Кавське відбулися змагання з настільного тенісу. Змагання за участю парафіяльних команд носять назву “Осінній Кубок парафії прп. Параскеви”. На жаль через об’єктивні причини кілька команд, які традиційно зголошуються на цей турнір, не мали змоги взяти в ньому участь. Команда господарів турніру боролася лише з однією командою гостей, які представляли с. Дуліби, Любінецького деканату.

Турнір розпочався із спільної молитви, яку провів о. Олег Кобель, Адміністратор парафії с. Кавське. Він роздав всім учасникам інформаційні буклети Відділу душпастирства спорту, нагадавши, що змагання в Кавську відбуваються під гаслом “Через спорт до Бога”. Тоді учасники змагань розпочали спортивне дійство.

Після зіграних ігор гості вибороли 2-ге і 3-тє місце у середній категорії і 2-ге у старшій категорії хлопців. Решта місця по всіх шести категоріях зайняли представники парафіяльної секції с. Кавське. Цікаво те, що переможцем середньої вікової категорії дівчат стала Юля Пинзин із с. Кавське, яка мала б виступати за наймолодшу вікову групу. Оскільки вона не мала суперниць свого віку, їй вдалося перемогти дівчат, старших від себе на кілька років.

Переможці отримали пам’ятні статуетки та медалі.

Парафія прп. Параскеви висловлює вдячність дирекції Народного Дому с. Кавське, у приміщенні якого відбувся цей турнір.

Фото:  Фото:

Решта фото є за цим посиланням

До уваги священиків, любителів настільного тенісу

img_20161027_211606  

З благословення Преосвященного Владики Тараса Сеньківа, ОМ, єпарха Стрийської єпархії УГКЦ, Комісія “Справедливість і мир” Стрийської єпархії УГКЦ організовує турнір з настільного тенісу на кубок Стрийської єпархії, присвячений  16-ій річниці створення Стрийської єпархії УГКЦ

Участь у турнірі можуть брати лише священики і диякони з єпархій УГКЦ в Україні та з-поза її межами.

Турнір проводитиметься у м. Стрию 2 листопада 2016 року у приміщенні Стрийської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, що по вул. 50-річчя  УПА 2

Останній термін зголошення і подання заявок – 30 жовтня 2016 року. Просимо зголошуватися за тел. 0972243445 до о. Олега Кобеля або подавати заявку на електронну скриньку olehko1977@gmail.com

Розпочнеться турнір із молебню  до Богородиці за мир в Україні о 11.00 в катедральному храмі  Успення  Пресвятої Богородиці.

Особливістю цьогорічного турніру буде те, що учасники турніру виборюватимуть не 1, а 3 кубки. Тобто за перші три місця вручатиметься окремий кубок.

До уваги любителів настільного тенісу з числа парафіяльної молоді

Image result for кубок параскеви кавське

Парафія прп. Параскеви с. Кавське п’ятий рік поспіль запрошує парафіяльні та деканальні команди для участі у відкритому турнірі з настільного тенісу «Осінній Кубок парафії прп. Параскеви», який відбудеться у суботу 22 жовтня 2016 року в приміщенні Народного Дому с. Кавське.

Участь у турнірі можуть взяти всі бажаючі з будь-якої парафії чи деканату  кількістю від 2 чоловік і більше у команді. Обов’язковою умовою участі є  підтвердження з печаткою від парафіяльного священика чи о. декана про те, що всі члени тої чи іншої команди територіально приналежні до своєї парафії або деканату і є практикуючими християнами.

Змагання розпочнуться з молебню до Богородиці об 11.00.

Основний трофей, великий Кубок виграє та команда, яка дістане найбільшу кількість очок за виграш золотої (3 очка), срібної (2 очка) та бронзової (1 очко) медалей. Змагання будуть відбуватися у трьох вікових категоріях між хлопцями та дівчатами. Переможці у кожній з категорій отримають статуетки та медалі. Медалі отримають 2 і 3 місця в категорії

І категорія: 1-5 клас

ІІ категорія 6-8 клас

ІІІ категорія 9-11 клас

У випадку кількості учасників у кожній категорії більше 8-ми чоловік, партії гравці гратимуть між собою через жеребкування на виліт. Якщо кількість учасників буде до 8-ми, всі гратимуть один з одним по круговій системі. Спочатку комплект нагород розігруватимуть дівчата, а відтак хлопці.

Місце проведення: Народний дім с. Кавське

Час проведення 22 жовтня 2016 року об 11.00. 

Контактний тел. для реєстрації 0972243445, о. Олег

У Винниках біля Львова відбувся у футбольний турнір на кубок блаженного о. Омеляна Ковча серед священнослужителів єпархій УГКЦ

14795771_1132854690095708_550438543_o
18 жовтня 2016 року, в м. Винники поблизу Львова, відбувся турнір з футболу серед священиків єпархій УГКЦ. Змагання були присвячені блаженному священномученикові Омеляну Ковчу – покровителю душпастирів УГКЦ і є першим таким заходом за час існування УГКЦ .

Турнір, участь у якому взяли п’ять команд, проходив на футбольному полі спортивного комплексу ім. Богдана Маркевича, де свої домашні матчі проводить команда другої ліги «Рух» (Винники). Ініціатором та організатором змагання був Відділ душпастирства спорту УГКЦ, який діє при Патріаршій комісії у справах мирян.
Перед початком турніру, його учасники – команди священиків та дияконів зі Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської архиєпархій, Стрийської та Самбірсько-Дрогобицької єпархій, спільно помолившись, розпочали футбольні баталії. Турнір проходив за круговою схемою – всі команди-учасниці зіграли між собою по одній грі, тривалість якої – 2 тайми по 20 хвилин. В кожній команді грало по 9 учасників. Варто зазначити, що найстаршому учасникові турніру з Самбірсько-Дрогобицької єпархії цього року виповнилося 66 років.
У напруженій, однак чесній та повній поваги до суперника боротьбі, заслужену перемогу здобули священики з Івано-Франківської архиєпархії. Решта команд розташувались таким чином: ІІ місце – Стрийська єпархія, ІІІ місце – Львівська архиєпархія, IV місце – Тернопільсько-Зборівська архиєпархія, V місце – Самбірсько-Дрогобицька єпархія.
На завершення змагань, відбулася церемонія нагородження. Команди-призери змагань отримали пам’ятні кубки, які під спільні оплески усіх команд-учасниць вручив о. Олег Кобель, керівник Відділу душпастирства спорту УГКЦ, який ще раз привітав переможців та подякував усім священикам, які прибули до Винник та взяли участь у турнірі. Також усі учасники турніру отримали пам’ятні буклети Відділу душпастирства спорту.
Насамкінець, усі священики – учасники змагань, спільно помолились і подякували Господу Богу за вдало проведений день.
14796054_1132854416762402_1349651120_o 14697186_1132854576762386_1766737485_o

14724234_1132854680095709_2104125627_o img_20161018_141004_hdr
14797382_1132854140095763_1892031208_n14800028_1132854683429042_612182406_o
Відділ душпастирства спорту УГКЦ висловлює щиру вдячність усім священикам, які прибули та взяли участь в турнірі, суддям, а також власникам та адміністрації стадіону  ім. Богдана Маркевича у Винниках та суддям. Велика вдячність особисто Мирону Богдановичу як за сприяння у проведенні турніру, так і за його вклад в спортивне виховання дітей та молоді. Нехай Господь благословить і провадить його в такій важливій справі.

Футбол для папи

Увечері 12 жовтня у Римі на Олімпійському стадіоні пройшов футбольний матч «Об’єднавшись для миру», в якому взяли участь колишні і діючі зірки світового футболу. Серед тих що вийшли на поле були Дієго Марадонна, Франческо Тотті, Рональдіньо, Кафу, Верон, Антоніо ді Натале і інші.

Футболісти були розділені на дві команди «Синю» і «Білу». Зустріч вийшла видовищною і багатою на голи. Перемогу в матчі з рахунком 4: 3 здобула «Біла команда», в складі якої грали Верон та Рональдіньо.

Кошти, зібрані під час цієї товариської гри, будуть передані на благодійні цілі, зокрема на допомогу постраждалим від руйнівного землетрусу в центральній Італії.

Ідея матчу зірок, який проводиться вже вдруге, належить Папі Франциску. За кілька годин до змагання він прийняв у Ватикані організаторів і учасників цієї зустрічі і подякував їм за сприяння благодійній акції.

Футбол для Папи

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на gaudete.

Священики кількох єпархій УГКЦ виборюватимуть кубок ім. о. Омеляна Ковча з футболу

18 жовтня 2016 року, в м. Винники, неподалік від Львова, на футбольній базі стадіону ім. Богдана Маркевича (м. Винники, вул. Спортова, 2), відбудеться перший турнір з футболу серед священнослужителів архиєпархій, єпархій та екзархатів УГКЦ, присвячений новомученику о. Омеляну Ковчу. Як відомо, святий є покровителем душпастирів УГКЦ. Організатором турніру є Відділ душпастирства спорту УГКЦ, який діє при Патріаршій комісії у справах мирян.

Змагання розпочнуться спільною молитвою об 11.00 год. Представників преси та зацікавлених осіб просимо контактувати за телефонами: (097) 224 34 45 – о. Олег Кобель

Представлення Відділу душпастирства спорту УГКЦ в Івано-Франківській Архиєпархії

img_20161004_110510
5  жовтня 2016 року в приміщенні Архиєпархіального управління Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ в часі деканальних зборів було представлено діяльність Відділу душпастирства спорту. На запрошення о. Миколи Крушеця, відповідального за ділянку спорту в Івано-Франківській Архиєпархії на збори отців деканів прибув о. Олег Кобель, що очолює Відділ душпастирства спорту УГКЦ. У присутності преосвященного владики Йосафата Мощича, єпископа-помічника Івано-Франківської Архиєпархії і священиків о. Олег поділився інформацією про ціль та завдання Відділу, звернувши особливу увагу на спортивні заходи за участю священиків УГКЦ. Тоді слово взяв о. Микола Крушець, який представив положення про турнір з настільного тенісу, який в два етапи проходитиме в Івано-Франківську із залученням всіх бажаючих із кожного з деканатів Івано-Франківської Архиєпархії. Відтак, владика Йосафат подякував доповідачам і дав всім присутнім власне свідчення того, наскільки важливо сьогодні вести здоровий спосіб життя, особливо священикам. Між іншим, згадав і про те, що кілька разів на тиждень він займається бігом та їздою на велосипеді.
Найближчим часом подібні зустрічі матимуть місце і по інших єпархіях УГКЦ