Спорт і християнство. Питання перше: “Чи можна християнину вживати спортивне харчування”

 

Картинки по запросу спортивне харчування

“І коли хтось бореться, то не отримує вінка, якщо не бореться законно”.(ІІ Тим 2,5)

 Сів писати одне, а довелося писати про інше. Причиною стало приватне запитання в одній із соціальних мереж, яке звучало так «Чи можна християнину вживати спортивне харчування». Знаєте, якщо хтось вирішив порадитися про щось із священиком, вже не так погано. Те, що ця людина займається спортом – взагалі класно. А те, що він чи вона в молодому віці задумується над небезпеками для своєї віри – взагалі важко описати словами. Є певні здогадки, чому саме мені задали таке запитання. І я радію  можливості щось сказати на цю тему тим, кому вона цікава і актуальна. Тому більше писатиму від себе особисто, щоб розпочати дискусію щодо християнського погляду на різні аспекти спорту. Це буде цикл статей, спрямованих на те, щоб віднайти відповіді на виклики, які чекають на християн в різних видах спорту і небезпеки для нашої віри.

Питання спортивного харчування часом безпідставно підмінюють питанням про спортивну фармакологію. Не скажу, що є великим знавцем з дієтології чи спеціалістом по стимуляторах, але колишній семінарійний досвід  заняття культуризмом і гори спеціалізованої літератури сформували свою особисту думку, яка, переконаний буде дуже неоднозначно сприйнята. Почнімо з найлегшого. У всіх видах спорту, якими займається християнин, він повинен керуватися дуже простим принципом «Не нашкодь». Спорт не має приносити шкоду для здоров’я: свого і ближнього. Ризики – це інша тема розмови. Але метою заняття спортом є перш за все тілесне і духовне здоров’я. Я також не зачіпатиму тут теми професійного спорту, де все ще більше неоднозначно. Але погодьтеся, що у порівнянні із загалом тих, хто полюбляють займатися спортом, професійних спортсменів не є так і багато. Виклики і ризики перед професіоналами стоять набагато більші. (можна вжити тут і звичне для християн слово «спокуси») (більше…)

Турнір з настільного тенісу серед студентів Молодіжного навчального центру ім. св. І. Боско

18 лютого 2016 року відбувся Турнір з настільного тенісу серед студентів Молодіжного навчального центру ім. св. І. Боско, яким опікуються оо. Салезіяни.

Автором admin, тому

Папа до Рональдінью: «Хто кращий — Пеле чи Марадона?»

У середу, 3 лютого 2016 року, Папа Франциск зустрівся з представниками Папської фундації «Scholas Occurentes». У зустрічі фундації також взяв участь Рональдінью, володар «Золотого м’яча» 2005 року та гравець мексиканського клубу «Керетаро». Відомий бразильський футболіст був дещо спантеличений питанням Святішого Отця стосовно того, кого слід вважати найкращим гравцем всіх часів і народів — бразильця Пеле чи аргентинця Марадону. Детальніше…

Автором admin, тому

Ода спорту. П’єр де Кубертен

  І. О Спорт! Ти — насолода! Спливає час за віком вік. Життя незмінне тріумфує. Скрізь, де проходить чоловік, Там завжди поруч спорт крокує. Супутник нашого буття, Одвічний дух його вирує, Нам щирі радості життя Душі і тілу він дарує. Ожив з віків на новий лад, Ти з краху встав, Детальніше…

Автором admin, тому