Українці здобули Кубок СДМ з футболу у Радомі

Українці здобули Кубок СДМ з футболу в Радомі

 

Українська команда перемогла у футбольному турнірі, що проходив у Радомі (Польща) у рамках Днів молоді.

Друге місце зайняла Білорусь, третє – Польща.

Футбольні команди складалися з учасників Днів молоді, що тривають у Польщі.

Українці здобули Кубок СДМ з футболу в Радомі

Загалом у чемпіонаті взяли участь вісім команд: Україна, Польща, Білорусь, Угорщина, Італія  та збірні команди – Палестина й Албанія і NaSaGiPo, що складалася з паломників із Намібії, Екваторіальної Гвінеї, Казахстану і Польщі.

Не бракувало також уболівальників: із прапорами, барабанами та гучними кричалками.

Українці здобули Кубок СДМ з футболу в Радомі

Українці були чи не найголоснішими, гаряче підтримували команду і навіть самі заспівали гімн, коли виявилося, що його в організаторів немає.

Українська футбольна команда зібралася експромтом перед самим початком чемпіонату, вперше зустрівшись на полі під час матчу. За Україну грали паломники з Хмельницького, Львова, Маріуполя та інших міст. Серед них – двоє священиків і семінарист Кам’янець-Подільської дієцезії.

Українці здобули Кубок СДМ з футболу в Радомі

Перший тур проходив за круговою системою, згідно з якою кожен учасник турніру грає з усіма іншими учасниками. Першу гру Україна зіграла з Угорщиною в нічию. У другій грі українці виграли в італійців, а після цього програли збірній NaSaGiPo. Наступний етап проходив за системою плей офф. Спочатку українська команда перемогла поляків із рахунком 2:0 і вийшла у фінал, де виграла у білорусів із рахунком 1:0.

Марк Басараб із Маріуполя, що грав в українській команді, поділився з CREDO своїми враженнями після гри: «Італійців ми покарали за те, що вони нас викинули із Євро 2016. Але після них вийшла африканська команда, якій ми програли. Вони грали дуже грубо. У деяких наших хлопців позалишалися синці після матчу. Дуже готовими до гри виявилися поляки. У них було зручне взуття з шипами, а наше ковзало по траві. Перша половина тайму була складною, тому що поляки грали єдиною командою, а ми всі з різних міст і не відчувалося між нами єдності. Але потім ми зігралися і забили їм 2:0. А перед фіналом ми дуже переживали, бо нам сказали, що білоруська команда – дуже сильна. Думали, що займемо друге місце. Але я сказав: ні, відіграємося за збірну. Ми забили гол і перемогли. Купа переживань. Але ми виграли тому, що були єдиними: і команда, і вболівалники. Щоразу, коли був небезпечний момент, трибуни піднімалися, співали. Хочу додати, що між командами також відчувалася любов. Ми приймали один одного. Неважливо, з якої ми країни, якого кольору у нас шкіра і якою мовою ми говоримо».

Українці здобули Кубок СДМ з футболу в Радомі

Капітан української команди о. Мирослав Матвійчук розповів CREDO, як вдалося перемогти більш зіграних і професійних гравців: «У нас команда була така: один зі Львова, один із Конотопа, інший з Харкова, Запоріжжя, ще там звідкись… Під час першої гри ми тільки дивилися один на одного, щоб побачити, хто як грає. Домовилися між собою: ти на фланзі, ти нападаєш і таке інше. І потихенько у нас сформувалася команда. Але найбільше нас сформувала молитва. Бо коли ми вийшли у фінал, посідали в роздягальні, а один хлопець запропонував помолитися. Ми стали в коло, помолилися.

І ще хочу додати, що група підтримки в нас була шалена. Якби не група, ми би просто собі пограли у футбік і провели час. А так виграли на славу Божу і показали Україну.»

Українці здобули Кубок СДМ з футболу в Радомі

Учасник української команди о. В’ячеслав Кльоц розповів, що для гри дуже важливе налаштування: «Ми дуже хтіли перемогти. І якщо взяти під увагу те, що ми вперше бачилися, результат був супер. Дуже класною була підтримка, бо трибуни гуділи. І, як ми зрозуміли, інші країни також були за нас, бо гуділи всі. Ця перемога несподівана, але дуже приємна. Коли ми тільки вийшли і побачили підготовку інших команд, що в них класні капці, професійні гетри, то це психологічно було важко. Але якось воно пішло і хлопці виявилися не такими страшними, як здавалися».

Українці здобули Кубок СДМ з футболу в Радомі

Нагадаємо, у польських дієцезіях тривають Дієцезіяльні дні молоді, після завершення яких у Кракові розпочнеться Світовий день молоді. Під час цих днів паломники знайомлятсья з культурою, традиціями та релігійним життям Польщі. Як повідомлялося, молодь брала участь у піших паломництвах до польських санктуаріїв.

На СДМ до Кракова прибуде Папа Франциск. Світовий день молоді завершиться 31 липня.

Сайт “CREDO

 

Українці здобули Кубок СДМ з футболу в Радомі

Українці здобули Кубок СДМ з футболу в Радомі

Українці здобули Кубок СДМ з футболу в Радомі

Українці здобули Кубок СДМ з футболу в Радомі

Українці здобули Кубок СДМ з футболу в Радомі

 

Перемоги вівтарників із Заріччя

IMGP3459Молодша група вівтарників з парафії  Різдва  Пресвятої  Богородиці с. Заріччя  взяла участь у другому турі футбольного турніру під назвою «Кубок Святого Альфонса», який відбувся в монастирі св. Альфонса у м. Львові 16 – 17 липня. У першому турі цього ж турніру 8-9 липня, старша група вівтарників цієї парафії виборола  третє  місце і звання « Кращий гравець турніру», яким став Бойко Богдан.

Прибувши 16 липня в монастир, хлопці зустрілись із керівником турніру о. Михайло Гусяком , який провів юнакам екскурсію стінами монастиря. Важливим моментом цього дійства була спільна Літургія, під час якої юні футболісти мали змогу помолитись за гарне проведення турніру і за мир в нашій країні. Після молитви учасникам була надана можливість підкріпитись під час вечірньої трапези, на якій відбулося жеребкування, що визначило склад команд у групах.

Добрий та довгий нічний відпочинок привів учасників на молитву та сніданок, після завершення якого, всі вирушили на футбольне поле помірятись силами зі своїми суперниками. Хлопці мали змогу показати себе в трьох матчах. Також дійти до фіналу, в якому зустрілись з представниками  м. Івано-Франківська та вибороли друге почесне місце.  На закінчення турніру молодь парафії отримала  грамоти, окрім того Денис Максим – звання кращого воротаря і гравця турніру.

Задоволені участю в турнірі та результатами,  вівтарники храму Різдва Пресвятої Богородиці повернулись додому, де їх з радістю зустрів парох о. Михайло Микитчин, з яким спільно подякували за отримані ласки.

Микола Климовський

Сайт Стрийської єпархії

В Патріаршому домі у Львові говорили про душпастирство спорту в УГКЦ

Фото:

5-6 липня 2016 року, в Патріаршому домі УГКЦ у Львові відбулася дводенна конференція «Душпастирство спорту в УГКЦ. Здобутки та перспективи». Захід організовано Відділом душпастирства спорту, який діє при Патріаршій комісії УГКЦ у справах мирян. Участь у конференції взяли представники архиєпархій, єпархій і екзархатів УГКЦ, які відповідальні за душпастирство спорту. Однією з цілей, які ставили перед собою організатори, було визначити пріоритетні напрямки та розпочати системну роботу в цілій Українській Греко-Католицькій Церкві із душпастирства спорту, а також запланувати кілька спортивних заходів за участі представників із цілої України.

Зустріч розпочалася спільною молитвою та привітанням відповідального за душпастирство спорту УГКЦ о. Олега Кобеля, після чого учасники конференції заслухали доповіді викладачів Львівського Державного Університету Фізичної Культури, які на прохання організаторів радо погодилися поділитися своїм досвідом і напрацюваннями.

Завідувач кафедри олімпійської освіти ЛДУФК Ярослав Тимчак, звернувся до присутніх з доповіддю «Світоглядні засади спортивної діяльності християнської Церкви». Доповідач, на основі текстів Святого Письма і документів Церкви представив основні підстави, принципи і богословське підгрунтя спорту.

Наступний доповідач – викладач кафедри олімпійської освіти ЛДУФК Антон Литвинець розповів про спортивну діяльність католицьких спортивних організацій у світі. Доповідач наголосив,  що спорт є дуже розповсюдженим насамперед у християнських країнах та представив основних церковних діячів, які вклали вагомий внесок у розвиток спорту. Також розповів про міжнародні та національні католицькі спортивні організації, які діють у світі і низку змагань, які проводяться під егідою католицьких спортивних організацій.

З наступною доповіддю до присутніх звернувся о. Олег Кобель: «Спорт, як один з інструментів оживлення парафії». Він вказав на спорт, як важливий чинник залучення дітей та молоді до активного парафіяльного життя: «Будучи на парафії, я помітив, що молодь є складно залучити до церкви. І спорт є одним з тих чинників, який може притягнути дитину, а з нею і її батьків до Бога, до Церкви». Також священик розповів про свій досвід в організації спортивних дитячих таборів і запропонував організувати при парафіях дитячі спортивні секції.  «Церква має бути всюди, де є наші вірні і одним з наших завдань є йти в середовище спортсменів», – зазначив о. Олег. Всі три доповіді викликали жваве обговорення.

Окрім доповідей, учасники конференції мали чудову нагоду поспілкуватися і поділитися досвідом та особистим напрацюваннями в ділянці душпастирства спорту у єпархіях та на парафіях, де виконують своє служіння. Цікавим був досвід створення парафіяльного спортивного клубу, яким з присутніми поділився о. Ростислав Какапич із с. Церківна, Долинського р-ну.

На зустрічі було визначено ряд пріоритетів для розвитку душпастирства спорту в УГКЦ. Зокрема, розглядалися питання залучення дітей і молоді через спорт до активного парафіяльного життя, організації спортивних таборів, перспективи капеланства серед людей спорту, в дитячо-юнацьких спортивних школах та спортивних навчальних закладах. Найвагомішим здобутком конференції стала ідея створення в нашій Церкві руху «Через спорт до Бога» із гаслом ап. Павла «Прославляйте Бога у вашому тілі». Після розпрацювання ідейних засад руху, буде створено відповідну емблему та атрибутику. Найближчим часом також буде акцентуватися увагу на формування і впровадження в життя особливої церковної спортивної  термінології.

Було запропоновано подати у семінаріях курс лекцій на тему «Світоглядні засади спортивної діяльності християнської Церкви». Новизну та актуальність багатьох тез з цієї проблематики відзначили всі без винятку учасники конференції.

На завершення зустрічі відбулося обговорення та затвердження плану діяльності Відділу душпастирства спорту УГКЦ на 2016 рік. Зокрема восени відбудуться міжєпархіальний священичий змаг з футболу і настільного тенісу, а також дитячий міжєпархіальний турнір з міні-футболу під новою назвою – «парафіяда».

Тут можна переглянути фото

Фото:

Фото:

Фото: